Naše technika 1. díl - SONY UPGRADE

Už dlouhou dobu jsme věděli, že se v technice budeme muset někam posunout, že nám už nebude stačit to co máme a budeme potřebovat upgrade. Naše volba po dlouhém rozhodování nakonec padla na jedny z nejznámějších produktů z dílny Sony a to řadu A7. Konkrétně Sony A7s a A7s II. Ze začátku jsme si je dlouhou dobu půjčovali z pražské půjčovny, abychom si je před koupí pořádně osahali a přesvědčili se, že volba padla na ty správné produkty a že splňují ty požadavky, které očekáváme. Sony A7s II nás po delším a častějším používání naprosto pohltila a tak jsme se rozhodli si 1. a 2. verzi této řady koupit a udělat tak výrazný upgrade v našem arsenálu. 

    Jako skla(objektivy) k těmto dvěma tělům jsme pořídili dvojici L-řady objektivů od Canonu. Širokáč Canon EF 16-35mm f/2,8 L II USM a seťák s větším rozpětím Canon EF 24-105mm F4 L IS USM. Jako redukce ze Sony E na Canon EF jsme pořídili konvertory Sigma MC-11, které jsou srovnatelné s několikanásobně dražší konkurencí značky Metabones.

IMG_0154.jpg

    Hlavních důvodů, kvůli kterým jsme tyto těla pořídili je hned několik. Je to například možnost slowmotion 120fps(snímků za sekundu), což nám dovoluje zpomalit záběry až 5x. Dalším důvodem je až zarážející kvalita a čistota obrazu při vysoké citlivosti(ISO), tuto vlastnost čím dál častěji využíváme, jelikož se opětovně setkáváme s tmavými situacemi, při kterých je vyšší ISO nezbytné. A v neposlední řade byla důvodem možnost nastavení a volby většího dynamického rozsahu pro účinější color grading. I přesto, že Sony A7s II nabízí Slog2 a 3 jsme se kvůli několika aspektům rozhodli používat profil Cine4. 

Doufáme, že se časem ukáže, že upgrade na tyto dva úžasné přírustky byl správným krokem a budou nám oba “soňáky” sloužit tak dobře jak dobře vypadají :)


Ondřej Lakomytechnika, sony, a7sII, 2017