Litry čokolády tekly proudem - TV reklama pro čokoládovny Carla

Produkce 10 sekundové televizní reklamy pro čokoládovny Carla se stala zřejmě největším projektem tohoto roku. Příprava samotného natáčení nám zabrala asi mesíc intenzivní práce, během kterého jsme sepsali námět, scénář, nakreslili podrobný storyboard se záběry, zvuky a vším co bylo potřeba aby poté na place vše klapalo.


IMG_1604.jpg

Výběr lokace:
Podle vymyšleného scénáře bylo potřeba najít vhodnou resturační kuchyň, kde bychom byli schopni natočit spot se třemi herci a spoustou věcí okolo. Po dlouhém hledání kdy jsme již mysleli, že takovou kuchyň nenajdeme, jsme narazili na kuchyň v olomoucké restauraci Lobster Atmosphere.

Scéna:
Největším problémem ve vybrané kuchyni bylo to, že v pozadí vymyšleného úhlu záběru bylo za herci obrovské prosklené okno, které bylo potřeba zakrýt tak, aby to vypadalo věrohodně na záběru. Vymysleli jsme tedy systém kterým jsme na zeď přidělali velkou desku se vzorem kachliček. Do jedné části této stěny jsme poté také vytvořili okno.

Voice over:
Jednou z částí výsledného spotu je voice over(komentář, hlasový podkres). V případě tohoto videa jsme vsadili na skvělou barvu hlasu známého herce Martina Stránského, se kterým máme již dobrou zkušenost. Celé video díky jeho hlasu dostalo úplně nový rozměr.

carla-sprinter.jpg

Natáčení:
Samotné natáčení se konalo 7.11.2018 a trvalo dohromady asi 18 hodin. Veškeré přípravy započaly v brzkých ranních hodinách a trvaly až do 13:00, kdy také padla první klapka. Samozřejmě jako při každém natáčení se sebelepší přípravou, jsme se u některých scén a záběrů zasekli na mnohem delší dobu než bylo počítáno, ale nakonec jsme okolo 22:00 natočili poslední záběr a začali s úklidem.

Technika:
Na toto natáčení bylo použito velké množství techniky, velkou roli při tomto projektu hrály světla, vsadili jsme tedy na jistotu a vzali na scénu čtyři Aputure LS 300D s Light dome difuzí, dále pro simulaci denního světla bylo použito světlo od Arri, konkrétně 1200W HMI, pro další přisvětlení jsme poté použili 2 led panely velké a několik malých. Srdcem celého natáčení se stala naše vlajková loď RED Raven, kterou jsme osadili objektivy Zeiss CP.2. Celý set společně s Matteboxem a followfocusem od firmy Tilta byl upevněn a jezdil na kamerové jízdě Movietech Sprinter.

Další backstage foto a video:

IMG_1606.jpg
carla-slide.jpg
IMG_1629.jpg
carla-prostor.jpg
carla-ondra.jpg