NORMA M30 LMP3 - JANÍK MOTORSPORT

Tvář vozu Norma M30 - LMP3 a náš jezdec.

Tvář vozu Norma M30 - LMP3 a náš jezdec.

K příležitosti představení nového vozu Norma M30 LMP3, závodního týmu Janík Motorsport, jsme  dostali za úkol natočit úvodní spot k tiskové konferenci.

Tiskovou konferencí samozřejmě ale spektrum využití videa nekončí - video bude dále také sloužit k představení vozu na webu a sociálních sítích.

Neposlední zajímovostí celého projektu je, že se jedná o jediný exemplář tohoto vozu v České republice, celá realizace tak podléhala utajení až do doby představení vozu na tiskové konferenci.  

 


FINÁLNÍ VIDEO: NORMA M30 LMP3 at JANIK MOTORSPORT


O projektu

RED Raven 4.5K / NORMA M30 LMP3

RED Raven 4.5K / NORMA M30 LMP3

Hlavním tématem námětu byla evoluce. Auto nebylo jen vrcholem evoluce vlastního vývoje, ale představovalo vrchol evoluce závodního teamu Janík Motorsport což jsme promítli již v prvním záběru projektu. Zároveň se jedná o významný milník v evoluci každého jezdce. Vozidlo totiž umožňuje mimo jiné i start ve vytrvalostních závodech. Proto jsme přijali námět postavený na snu. Snu plném krásy, očekávání, zvuku a rychlosti. Lidé obvykle sní v noci. A stejně tak do noci patří tento vůz jako účastník 24 hodinových závodů. 

Tento námět nám zároveň usnadnil život s utajeným prototypem vozu, který do své prezentace neměl spatřit denní světlo. Výsledek vidíte sami. Video o snu závodníka, který prochází svou evolucí, stejně tak jako závodní tým a závodní vůz. Vůz, který je ztělesněním vrcholu evoluce všech 3 stran. 

Natáčení spotu probíhalo v areálu Janík Motorsport, kde jsme zabrali jednu z prostorných garáží a vytvořili si tak improvizované studio díky kterému jsme mohli vytvořit záběry s tím nejlepším možným "závodním" požitkem.

Využívali jsme několik světel, mobilní černá plátna a množství difuzních a odrazných desek. Nešetřili jsme ani kouřovými efekty. Celý projekt byl samozřejmě natáčen naší RED Raven, s tím že výstup je naplánován v rozlišení 4K. Produkce nám zabrala cca 14 hodin. Následná postprodukce pak cca 14 dnů.


Zvuk v hlavní roli

 

Klíčovým prvkem k sestavní tohoto projektu bylo precizní zpracování zvukové stopy. Zvuková stopa ve videu se skládá ze 3 hlavních částí. Hudební podkres, komentář a ruchová stopa se zvuky například motoru, chůze a podobně.

K dosažení nejlepšího možného výsledku jsme navštívili našeho pražského kolegu Honzu Vostatka, experta přes audio v jeho studiu AVRECORD. Ruchová část stopy byla externě nahrávána zvukařem současně při natáčení záběrů, které probíhalo v improvizovaném "garáž" studiu, hlasový podkres už v pražském AV RECORDu, kde probíhala i celková zvuková postprodukce.

Jack,  speaker tohoto projektu

Jack,  speaker tohoto projektu

Jan Vostatek, AVRECORD

Jan Vostatek, AVRECORD

AVRECORD

AVRECORD


Další fotografie z BACKSTAGE od Tomáše Loutockého

nutrend-racing-video.jpg
morava-graphic-video-olomouc.jpg
light-red-cameras.jpg
norma-m30-lmp3.jpg
osvětlení-film.jpg
av-record-studio.jpg
jack-paputch-karel-burianek.jpg
moravagraphic-crew.jpg
red-raven-in-moravagraphic.jpg
jack-papuch-speaker.jpg