Natáčení - metr2 reality

DSC00675.jpg

Již na konci minulého roku jsme se pustili do projektu propagačního videa jednoho z developerských projektů metr2 reality v Zábřehu na Moravě. Během listopadu a prosince jsme postupně zformovali hlavní myšlenku a základní scénář. Jelikož jsme se rozhodli pro hraný formát videa, oslovili jsme olomoucké divadlo Tramtárie odkud jsme získali dva skvělé herce Martina Dědocha a Barboru Šebestíkovou. 

IMG_4701.jpg

Od začátku nového roku jsme začali intenzivně pracovat na konkrétních záběrech a podrobnostech samotného natáčení. Natáčení probíhalo po dobu dvou dní 12.-13.1. Během prvního dne kdy jsme začínali již od brzkých ranních hodin, jsme točili u rybníka Oborník v Zábřehu na Moravě. Celý páteční natáčecí den jsme se věnovali záběrům s rybářem a celé části v exteriéru. Kdy rybáři po dlouhém čekání konečně ryba zabere a on se pouští do souboje, po kterém si sbalí věci a odchází domů. Další natáčecí den 13.1. jsme strávili v bytě v Olomouci, ve kterém jsme se rozhodli natočit interiérové záběry a celou část, kdy rybář přichází domů, kde se po neúspěšném pokusu o napuštění vody pro kapra, přesouvá do kuchyně, kde na něj již čeká manželka.

GIF CG.gif

Postprodukční proces probíhal jako každý projekt pomocí produktů Adobe, konkrétně Adobe Premiere Pro CC. Po samotném střihu bylo také video nacolorováno a upraveno do ponurejších barev s retro nádechem a upraveno tak aby vypadalo co "nejfilmověji". Po sestříhání, cologradingu a výběru hudby bylo video posláno do pražského nahrávacího studia AVRecord, kde byl do videa nahrán finální komentář, který pro nás namluvil herec Jiří Dvořák. Celý zvuk videa byl zde upraven a uveden do finální podoby. Video bude promítáno jako reklamní spot v kinech.

Celý projekt byl natočen naší novou kamerou RED Raven(článek zde>>>) do formátu REDCODE RAW(R3D). Pro natáčení byly použity objektivy Sigma a Canon.

DSC00686.jpg

A výsledek?