MG CREW #1 - Lojza

Rozhodli jsme se, že vám v jednodlivých příspěvcích na BLOGU postupně představíme celou MG CREW. Díky otázkám, které každý z crew dostal a zodpověděl, nás budete moci blíže poznat. První člen kterého bychom vám rádi představili je:

068_LOUTOCKY_COM_Loutocky_COM_DS8_2412_exp.jpg

ALOIS JUŘÍNEK - LOJZA

Řekni, kdo jsi a co děláš v MG? - Popiš ...

    Jsem spoluzakladatel a jednatel Morava Graphic s.r.o. Různorodost našich projektů nám neumožňuje slepě sedět u svého stanoveného postu. Naopak. Není přehnaná představa, že v jeden okamžik sedíte u stolu se zákazníkem nad novým projektem a krátce na to fungujete jako "bedňák" na projektu dalším. Takže, tak jako všichni ostatní v týmu, dělám to, co je v danou chvíli potřeba. Konec konců i tato různorodost je jedna z mnoha, která mě na této práci a v našem kolektivu baví.  

Jak ses dostal do tohoto "kreativního průmyslu”?

    Po pravdě "jako slepý k houslím". Už na základní škole jsem se znal s Honzou Vostatkem. Jeho práce ve studiu a v České televizi mě fascinovala a veškeré jeho informace jsem hltal s každým naším setkáním. Předal mi základy, ze kterých těžíme dodnes, kupoval mi knížky o stříhání, pomáhal mi stříhat první projekty, atd. Vlastně mi dokonce koupil i první stativ, možná bychom ho ve skladu MG i dnes někde našli :-D. Na střední škole jsem se seznámil se současným kolegou a velmi dobrým přítelem Ondrou Lakomým. Ten tehdy svému otci pomáhal s jeho autoškolou. Začali jsme tak spolupracovat na její propagaci. Tvorba propagačních materiálů zahrnovala i natáčení spotu. Video sklidilo relativní úspěch a začali se nám ozývat lidé a chtěli videa. Započal tak přirozený vývoj pro nás a později i pro naší firmu, kterou jsme spolu s Ondrou založili. 

    Mám radost, že i dnes můžeme nad vybrané projekty usednout ve spolupráci s firmou AV Record Honzy Vostatka. Těší mě, že kamarádská spolupráce a profesionální výsledek mohou jít ruku v ruce a přinést tak svěží produkt pro koncového zákazníka. 

Jak by vypadal tvůj perfektní den?

    Sedím spolu s Ondrou v zasedačce našeho zákazníka spolu s hromadou lidí z jeho firmy. Všichni se dívají na plátno, kde běží naše video a z jejich obličejů čtu, že se jim náš měsíc práce líbí. Večer přijedu před dům, zhasnu motor, světla, a vím, že to byl další perfektní den.

Jaká je nebo byla tvoje nejoblíbenější lokace pro natáčení a proč?

    Gdaňsk. Většinou, když vyrážíme někam natáčet, tak víme, co od konkrétní lokality můžeme očekávat. Ale když jsme poprvé přijeli do Gdaňsku…jsem si jistý, že každý v autě měl o tomto městě svou představu,... ale toto město všechny ty představy s přehledem překonalo. Ať jsme natočili objektiv kamkoli, bylo co točit. Na jednom místě jste objektivem zachytili tolik různých věci. Moderní architektura vs. původní, a přitom to nepůsobilo nijak rušivě. V jeden okamžik obdivujete historické centrum města a vzápětí stojíte na pláži jednoho z největších přístavů Baltského moře. V tom městě jsem si uvědomil, jak Polsko podceňujeme. Jsou to naši sousedi a přitom mají tolik rozmanitých míst pod jednou vlajkou.

Tvůj oblíbený film a proč?

    Intouchables. Miluji francouzské filmy pro jejich neotřelý humor. Nic navíc, právě ta přesná rovnováha. A pak je tu ten příběh podle skutečné události. Jistě, že dnes už víme, jak to s filmy podle skutečné události bývá. Ale i přesto jsem v něm našel provázanost se svým osobním životem a denními situacemi. Díky tomu nezapomínám na to, že "i když dobrých zpráv je čim dál tím méně, je třeba i těm špatným dávat úsměvná hesla". To vše podtrženo hudebním výběrem a zvukem motoru V8 Maserati Quattroporte v hlavní automobilové roli. 

Co tě baví mimo videa?

     Už odmalička jsem miloval auta. Takže je tu firemní garáž, ve které najdeme čtyřkolky a auta, která je potřeba na vybraná natáčení nachystat, zajišťovat jejich servis a podobně. V soukromé garáži mi stojí dvojice aut, za kterými se občas podívám a věnuji jim to málo volného času, který na ně mám. Dále je tu motorka, kterou jsem si pořídil až v polovině studia na vysoké škole. Je velkou zásluhou mé shovívavé přítelkyně, že se mohu mimo obor radovat ze svých koníčků.    

Popiš svoji roli v produkci třemi slovy.

Myslím si, že…

Tvůj první projekt s MG byl? - Popiš ...

Pokud se dobře pamatuji, v době založení MG byl největší projekt pro jednu spermabanku. Pamatuji si, jak bylo obtížné sehnat herce :-D

Tvůj nejlepší den v práci byl?  Proč?

    Už je to pár let, kdy jsme natáčeli malý závod Litovelský Bobr Cup. Tehdy ještě o nás moc lidí neslyšelo. A my jsme mohli jen překvapit. To se nám podařilo. Ondru napadlo, že video odprezentujeme ještě tentýž den na podvečerním vyhlášení vítězů. Byl to blázinec, ale povedlo se. Video jsme předali technikům a já šel do davu pod stage poslouchat reakce lidí. Když video skončilo, lidi se mohli zbláznit a vynutili si opakování a další 2 opakování následovala. V tu chvíli jsem věděl, že to umíme a týden na to se nám otevřely brány k dalším zakázkám. Ten den vnímám jako jeden z významných milníků.

Musí být velmi stresující vést všechny projekty, natáčení a hlídat termíny. Jak se ti daří všechny motivovat?

    Od založení firmy se u nás otočilo pár kreativních lidí a začátky byly někdy hektické. Dnes má MG pět stálých členů, kteří se dobře znají, komunikují spolu a ví, co má kdo dělat. Nespojují je jen projekty v rámci MG, ale i vlastní, které tvoří ve svém volném čase. Každý z nás v tomto oboru začínal na základě toho, že ho to bavilo a zajímalo, což ve společné práci samo o sobě velmi pomáhá. V kanceláři vládne občas až kamarádská atmosféra, takže se snadno dokážeme motivovat a hlídat navzájem. Jistě, že chvílemi to může být stresující, ale ne víc, než jsem zažil v kterékoliv jiné firmě.